W życiu każdego z nas zdarzają się momenty, kiedy na swojej drodze poznajemy osobę, która momentalnie przykuwa nasze zainteresowanie. Nie ważne czy ma to miejsce w szkole, pracy, na studiach, czy podczas spaceru, zawsze warto wykonać pierwszy krok i zaprosić tę osobę na randkę. Jeżeli okaże się, że wybrany potencjalny partner, lub partnerka również są zainteresowani i chętnie godzą się na propozycję, pojawia się znacznie większy problem. A mianowicie, gdzie na randkę? Można się wtedy zastanawiać jakie są dobre pomysły na randkę. Aby ułatwić tą arcyważną decyzję, przychodzimy dziś z kilkoma poradami, które zdecydowanie pomogą w wyborze perfekcyjnego miejsca na zapoznanie się.

Wyjście do baru lub restauracji

Pierwszy punkt na naszej liście rekomendowanych miejsc nie powinien być zaskoczeniem dla nikogo. Klasyczne wyjście do baru lub restauracji nie jest niczym wysublimowanym ani oryginalnym, jednak liczy się praktyczność. Jest to szczególnie dobra opcja dla osób, które nie znają się jeszcze zbyt dobrze. Wspólny posiłek, a następnie niewielka ilość alkoholu powinny nieco rozluźnić napięcie między wami i sprawić, że wymiana informacji o sobie będzie dużo prostsza. Wyjście do restauracji może być poprzedzone lub zakończone krótkim spacerem, podczas którego może dojść do pierwszego zbliżenia między partnerami. Wybierając restaurację lub bar, szczególnie jeżeli chodzi o pierwsze spotkanie, kiedy nie znamy jeszcze gustu partnera, warto postawić na lokal, który jest nieco bardziej tradycyjny i oferuje standardowe menu niż ryzykować pójściem do miejsca, które nie przypadnie do gustu jednej z osób.

Przeżycie pierwszej przygody w Escape Room

Skoro pierwsza randka to zapewne już od początku spotkania towarzyszą wam emocje. Czy nie warto ich jednak jeszcze wzmocnić? Sposobem na to może być wspólne udanie się do Escape Roomu. Coraz popularniejsza forma atrakcji przyciąga uwagę wielu osób w każdym wieku. Genialna zabawa oraz profesjonalnie aktorzy sprawiają, że będąc w środku naprawdę można się przestraszyć. Zabawa w Escape Room polega na tym, aby rozwiązać zagadkę i wyjść z pomieszczenia przed upływem określonego czasu (zazwyczaj godziny). Nie jest to jedna wcale proste, ponieważ uczestnicy niemal nieustannie są nękani przez różne przedmioty, oraz aktorów, którzy mają za zadanie ich wystraszyć. Jest to jednak bardzo dobre miejsce na randkę, ponieważ nie tylko zbliża partnerów i zmusza do współpracy, ale również pozwala poznać się z lepszej strony pod wpływem emocji.

→ Przeczytaj nasz poradnik na temat tego, jak możesz zrobić dobre pierwsze wrażenie na randce!

Wspólny seans w kinie

Po Escape Room w poprzednim punkcie przechodzimy do kolejnego nieco bardziej klasycznego rozwiązania, a mianowicie do wspólnego wyjścia do kina. Może być to doskonałą opcją, szczególnie jeżeli uda się wybrać film, który będzie pasować obojgu partnerów. Wyjście do kina jest dobrą opcją kiedy nie wiemy co robić na randce, jednak ze swojej strony radzimy połączyć takie wyjście z czymś więcej. Na przykład początkowo zaproponować spacer, spotkanie w parku bądź wspólny posiłek w restauracji, a dopiero później wyjście do kina. Taka kolejność pozwoli na przełamanie pierwszych trudności oraz niezręczności przy nawiązywaniu kontaktu, a następnie na bardzo przyjemne spędzenie czasu w kinie.

→ Nie wiesz gdzie poznać dziewczynę lub chłopaka? Odwiedź nasz Ranking portali randkowych!

Wyjście na koncert lub wydarzenie kulturowe

Poznałeś bądź poznałaś właśnie osobę, która przykuła twoją uwagę i dodatkowo posiada podobne zainteresowania jak ty? Jeżeli jesteś na tyle szczęśliwą osobą, że udało ci się wpaść na właśnie takiego potencjalnego partnera lub partnerki, to problem z wyborem miejsca na pierwszą randkę może zostać bardzo szybko rozwiązany. Wspólne wyjście na koncert jest perfekcyjną opcją, jeżeli oboje słuchacie danego wykonawcy bądź zespołu. Nie jest to jednak koniecznością. Najważniejsze jest to, aby muzyka grana na imprezie wpasowywała się w gusta obojgu z was. Jeżeli muzyka nie jest konkretnie tym co was łączy, powinniście spróbować znaleźć ciekawe wydarzenie kulturowe, które odbywa się w okolicy i wspólnie się na nie wybrać. Jedyne o czym trzeba pamiętać to kwestia tego, że uczestnictwo w danej atrakcji powinno być przyjemnością dla wszystkich. Nie warto więc rozpoczynać swojej znajomości od wybierania się na wydarzenia, na których spotykają się ludzie o nieco radykalnych poglądach, bądź dane wydarzenie kulturowe jest bardzo specyficzne. Najlepsze pomysły na randkę powinny być raczej neutralne i wpasowywać się w zainteresowania obydwu ludzi.

Spędzenia czasu z dala od miejskiego huku

Pierwsza randka i już wyjazd za miasto? Tak, jednak niekoniecznie w bardzo bezpośrednim celu. Tak naprawdę wcale nie musi być to wyjazd za miasto, a po prostu spotkanie w nieco bardziej ustronnym miejscu otoczonym przyrodą, śpiewem ptaków oraz iście relaksującą atmosferą. Takie okoliczności bardzo sprzyjają spokojnym rozmowom, co może okazać się bardzo przydatne, jeżeli jeden z partnerów nie czuje się zbyt pewnym lub pewną siebie. Spędzając czas w takim miejscu można się wyciszyć i rozmawiać na wszystkie tematy bez poczucia, że ktokolwiek inny może nasłuchiwać. Dodatkowo, przyrodnicze otoczenie dobrze wpływa na możliwość zbliżenia się do siebie, co byłoby nie możliwe w atmosferze zgiełku w centrum miasta bądź w restauracji.

Po przeczytaniu naszego artykułu powinieneś lub powinnaś już doskonale wiedzieć, gdzie pójść na randkę. Wpadnięcie na pomysły na pierwszą randkę nie jest proste, jednak wcale nie trzeba przesadnie kombinować. Najważniejsze jest samo spotkanie i to, o czym będziecie rozmawiać. Nie warto być również zestresowanym. W końcu, druga osoba również w jakimś stopniu jest nami zainteresowana.