Przed pierwszą randką czujemy dużą radość, ale także zdenerwowanie. Wynika to z tego, że chcemy zrobić jak najlepsze wrażenie. Jak przygotować się do pierwszej randki? Co zrobić, żeby spotkanie minęło w miłej atmosferze i pozwoliło na dalszy, ciekawy rozwój znajomości? Jakie tematy należy podjąć podczas takiego spotkania? W jaki sposób pozbyć się stresu? Zapraszamy do przeczytania tekstu zawierającego podstawowe wskazówki na pierwszą randkę!

Dlaczego pierwsze wrażenie jest takie ważne?

Musimy pamiętać o tym, że wystarczy chwila, żeby zrobić na kimś dobre pierwsze wrażenie. Pierwsze spojrzenie może mieć wpływ na przebieg dalszej znajomości. Pamiętajmy o tym, że wówczas możemy natychmiast zyskać czyjąś sympatię bądź sprawić, że jej nigdy mieć nie będziemy. Dlatego też warto zadbać o to, żeby podczas pierwszej randki wypaść jak najkorzystniej. Najważniejsze jest to, żeby się nie stresować i pozostać sobą!

Po pierwsze wygląd!

Wygląd jest bardzo ważny. Zdajemy sobie sprawę z tego, że jak Cię widzą, tak Cię piszą. Najważniejsze jest to, żeby ubrać się odpowiednio do miejsca, w którym ma odbyć się pierwsza randka. W sytuacji, gdy udajesz się do kina, ubierz się bardziej swobodnie. Natomiast w przypadku wyjścia do restauracji trzeba trzymać się zupełnie przeciwnych zasad. Nasz ubiór musi być bardziej elegancki. Co więcej, należy dokonać takiego wyboru, który sprawi, że będziemy czuć się dobrze i swobodnie. Warto podkreślić, że dzięki temu zyskamy pewność siebie i będziemy mniej denerwować się podczas przebiegu spotkania

Co zrobić, żeby się nie denerwować?

Tak, jak to zostało wcześniej podkreślone, niezwykle ważnym elementem jest pozbycie się stresu, który niepotrzebnie wprowadza napięcie i sprawia, że nie możemy być sobą oraz pokazać swoich prawdziwych atutów. Dlatego też musimy kontrolować zdenerwowanie. Musimy zdać sobie sprawę z tego, że określona osoba najprawdopodobniej stresuje się podobnie jak my. Bardzo pomocnym rozwiązaniem jest pozytywne myślenie. Podczas rozmowy trzeba przede wszystkim eksponować swoje korzystne strony i zalety. Nie należy zakładać z góry, że spotkanie źle wypadnie i zrobimy niekorzystne wrażenie. W życiu nie ma nic gorszego niż pesymistyczne nastawienie do wszystkiego. Takie podejście nie przyniesie nam niczego dobrego!

Jakie tematy należy podejmować podczas pierwszej randki?

Bardzo często obawiamy się, tego że nie będziemy mieli o czym rozmawiać. Takie wątpliwości pojawiają się szczególnie wtedy, gdy się nie znamy. Nikt nie chciałby uczestniczyć w monologu. Rozmowa podczas spotkania randkowego powinna być naturalna. W związku z tym, aby przełamać pierwsze lody, należy rozpocząć o neutralnych tematów. Nie znamy drugiej osoby, dlatego też nie należy podejmować kwestii mogących wzbudzić kontrowersje. Nie wiemy przecież, jak partner zareaguje na poruszany aspekt. To należy zostawić na później, kiedy znajomość się bardziej rozwinie. Pierwsze spotkanie jest pewnego rodzaju testem, który weryfikuje to, czy dane osoby do siebie pasują i będą miały ochotę na kolejne randki.

→ Dowiedz się O czym rozmawiać z dziewczyną lub chłopakiem? Najciekawsze pomysły na rozmowę – TOP 5!

Na pierwszej randce trzeba pokazać, że umie się słuchać ludzi

Nie wszyscy ludzie lubią słuchać. To wymaga skupienia, Nie jest to łatwa umiejętność. Dlatego też należy zapamiętywać szczegóły, które porusza druga osoba. Takie działanie sprawi, że partner zobaczy, że naprawdę jesteśmy nim zainteresowani i empatyczni. Pamiętaj o tym, że nie ma nic gorszego niż lekceważenie drugiego człowieka. Takie traktowanie bardzo szybko się odczuje. Działaniem, które pokazuje, że słuchamy drugiego człowieka, jest zadawanie pytań. Warto także wprowadzać komentarze oraz udzielać rad.

Koniecznie trzeba pokazać, że nie jesteśmy smutasami

Sposobem na rozluźnienie atmosfery, są żarty wprowadzane w odpowiednich momentach. Dzięki temu zaprezentujemy swoje poczucie humoru. Co więcej, wyjdziemy na niezwykle towarzyską osobę. Pamiętajmy o tym, żeby w trudnej sytuacji pokazać klasę i wyjść obronną ręką. Ważne, żeby pokazać, że z nami można rozmawiać zarówno na poważne tematy, jak i żartować. Optymiści i radosne osoby są lepiej odbierane. Uśmiech potrafi załagodzić każdą, nawet najtrudniejszą sytuację.

Mowa ciała jest bardzo ważnym elementem

Mowa ciała, może dużo powiedzieć o nas drugiej osobie. Sprawia, że pewnych kwestii nie ukryjemy. Dlatego też lepiej zdawać sobie sprawę z tego, jak mogą być odbierane nasze gesty. W przypadku, gdy człowiek nie zachowuje wyprostowanej postawy ciała, ma wysoko uniesione barki może wyjść na człowieka nieśmiałego bądź zamkniętego.

→ Sprawdź również nasz Ranking portali randkowych 2024!

W związku z tym trzeba pamiętać o otwartych gestach i postawie ciała. Na randce koniecznie trzeba pokazać, że jesteśmy osobą zainteresowaną nawiązaniem relacji z drugim człowiekiem. Dzięki temu wyjdziemy na osobę pewną siebie, która dobrze zdaje sobą sprawę z tego, czego pragnie. Jest to bardzo ważne podczas pierwszego spotkania z potencjalnym partnerem.

Pozytywne nastawienie

Tak, jak to zostało wskazane wyżej, trzeba mieć pozytywne nastawienie. Pamiętajmy o tym, że to nie jest egzamin, a przyjemne doświadczenie, które może przynieść nam w życiu coś zaskakującego. Dlatego też podczas pierwszej randki trzeba się po prostu dobrze bawić. Należy rozmawiać o kwestiach pozytywnych, dawać drugiej osobie energię i zarażać optymizmem. Dzięki temu potencjalny partner szybko się wyluzuje i poczuje się komfortowo w każdej sytuacji. Będzie to naprawdę fascynujące spotkanie!
Grunt to pokazać swoją najlepszą stronę!

Musimy zaprezentować swoją najlepszą stronę. Dlatego też warto mówić o swoich pasjach i marzeniach, a także dokonanych już wyzwaniach. Nikt nie chce przecież uchodzić za nudną osobę bez zainteresowań. Co więcej, trzeba pokazać, że jest się człowiekiem, które dobrze wie, czego chce od życia. Nigdy nie wiadomo, może uda się spotkać osobę, która będzie miała podobne podejście do życia i takie same pragnienia. Dzięki temu nasze marzenia jeszcze bardziej zyskają na realności i przeniosą nas do fantastycznej i niezapomnianej przygody, która będzie trwała nieprzerwanie przez całe życie.

Najważniejsze to pozytywne nastawienie i dobra zabawa, a wszystko na pewno uda się doskonale!