Ocena redakcji

Chat Zone – opinie o portalu, recenzje, cena

Zamierzasz założyć konto na portalu ChatZone? Szukasz miejsca, w którym poznasz osoby do czatowania i flirtowania? Zapoznaliśmy się z działaniem tego serwisu! Zobacz naszą recenzję, w której ukazujemy czym jest ChatZone! Pokazujemy jakie korzyści daje dla użytkownika ta platforma. Prezentujemy wady oraz zalety portalu, jak również zestawiamy opinie użytkowników. Przeczytaj czy warto założyć konto na Chat Zone! 

Miejsce 1
Wybór użytkowników
image
Snap Date - DARMOWA ALTERNATYWA dla tego portalu
Liczba ocen: 5312 (Zarejestruj się, aby ocenić)
Zarejestruj się już teraz i skorzystaj z limitowanej na ostatnio najpopularniejszym portalu w Polsce!
9.9

Ocena

Czym jest ChatZone?

Na pierwszy rzut oka można stwierdzić, że Chat Zone to platforma internetowa, która została stworzona do poszukiwania osób, z którymi możesz flirtować i czatować ze swojej okolicy. Serwis randkowy dostępny jest na przeglądarce internetowej oraz aplikacji na Androida lub iOS. Warto dodać, że apkę pobierzesz wygodnie przez Google Play lub App Store. Co więcej, portal randkowy informuje, że z jego pomocą możesz zdobywać nowych przyjaciół z okolicy i ze świata, wymieniać się doświadczeniami czy poszukiwać drugiej połówki. Bezpośrednio na stronie można znaleźć informacje, które wskazują, że ChatZone zrzesza 80000 profili użytkowników, a z każdym dniem przybywa tysiące nowych. Jednak czy jest to prawda? Opisujemy poniżej!

Jakie funkcje daje Chat Zone?

Platforma ChatZone stworzona przez Appcreators B.V. umożliwia zarejestrowanie swojego profilu na stronie oraz oferuje możliwość nawiązywania bezpośrednich kontaktów z użytkownikami. Prezentowany serwis randkowy daje możliwość:

 • wyszukiwania innych użytkowników z bazy danych po dokonaniu rejestracji;
 • przeglądania profili innych użytkowników;
 • otrzymywania wiadomości i powiadomień od innych członków serwisu;
 • wysyłania wiadomości do osób na czacie, z którymi chcesz nawiązać kontakt lub umówić się na randkę;
 • oznaczania (lajkowania) profili innych użytkowników;
 • dokonywania tzw. dopasowania „match” przez dokonanie wzajemnego oznaczenia przez dwóch użytkowników.

Jak korzystać z serwisu randkowego?

Działanie serwisu ChatZone nie jest skomplikowane. Mimo że wygląd strony głównej nie zachęca (ma przestarzały interfejs), to sama aplikacja oraz strona po zalogowaniu jest intuicyjna i przejrzysta. Zastanawiasz się, jak wygląda działanie tego portalu? Sprawdź poniżej, jak przebiega rejestracja i nawiązanie pierwszego kontaktu! Poza tym podpowiadamy, jak ewentualnie usunąć konto, tym samym anulować subskrypcję!

Jak wygląda rejestracja?

W trakcie rejestracji możesz skorzystać z jednej z 3 dostępnych form:

 • rejestrację przez konto Google,
 • rejestrację przez Facebooka,
 • tradycyjną rejestrację przez e-mail.

Jeśli zdecydujesz się na formę tradycyjną przez adres mailowy, to w pierwszym kroku należy wypełnić prosty formularz.

 1. Podaj nazwę użytkownika.
 2. W kolejnym polu uzupełnij docelowe hasło.
 3. Następnie podaj swój adres e-mail.
 4. Po czym wybierz swój wiek (serwis przeznaczony jest tylko dla osób pełnoletnich).
 5. W kolejnym kroku wybierz swoją płeć.
 6. Następnie wybierz czy szukasz do kontaktu kobiet, czy mężczyzn.
 7. Ostatnim krokiem jest zaakceptowanie regulaminu strony.

Pierwszy kontakt z użytkownikami – jak wykonać?

Aby nawiązać kontakt z wybranym profilem z Twojego regionu, na początku możesz korzystać z funkcji oznaczania (Lubię To). Warto dodać, że w sytuacji, gdy dwóch użytkowników oznaczy się wzajemnie, następuje tzw. match, który jest widoczny dla obu profili. Po czym profile mogą nawiązać bezpośredni kontakt ze sobą. Oprócz tego system umożliwia nawiązywanie bezpośredniego kontaktu z wykorzystaniem chatu. Warto podkreślić, że kontaktowanie się z innymi użytkownikami jest płatne – wcześniej musisz wykupić monety (coins), które zasilą Twoje saldo online, co umożliwi korzystanie z dodatkowych usług.

Jak usunąć konto na stronie randkowej ChatZone?

Opcję usunięcia konta możesz znaleźć, logując się na przeglądarkę lub wykorzystać w tym celu aplikację mobilną ChatZone. 

W trakcie usuwania konta przez przeglądarkę należy:

 1. W pierwszym kroku przejdź do sekcji Mój Profil.
 2. Następnie przyciśnij na trzy szare paski po prawej stronie obok swojego imienia.
 3. W rozwiniętym menu należy wyszukać zakładki Usuń Konto.
 4. Potwierdź chęć usunięcia konta.
 5. Przejdź do adresu mailowego, na który zakładałeś konto.
 6. Kliknij link przesłany przez moderatora.
 7. W przypadku braku wiadomości sprawdź folder Spam. Mail z linkiem może dotrzeć po kilku minutach.

Usuwanie konta z wykorzystaniem aplikacji mobilnej Chat Zone.

 1. W prawym górnym rogu przejdź do sekcji Ustawienia.
 2. Po czym kliknij trzy szare paski.
 3. Z rozwijanego menu znajdź zakładkę Usuń profil.
 4. W kolejnym kroku potwierdź, że chcesz usunąć swoje konto.
 5. Następnie przejdź do swojej skrzynki pocztowej z adresem, na który zakładałeś konto w ChatZone.
 6. Kliknij link w wiadomości, który potwierdza trwałe usunięcie konta.
 7. W sytuacji, gdy nie otrzymałeś linku potwierdzającego skasowanie konta, sprawdź folder Spam.

Warto dodać, że administrator zastrzega sobie 14 dni na usunięcie konta. W przypadku gdy masz problemy z trwałym skasowaniem profilu, np. nie otrzymałeś linku potwierdzającego lub po dwóch tygodniach konto nadal istnieje, wtedy pozostaje ostatnia opcja, czyli przesłanie bezpośredniej wiadomości z wykorzystaniem formularza kontaktowego na stronie.

Funkcja premium czy darmowa – jaką wybrać w Chat Zone?

Sama rejestracja na portalu randkowym ChatZone jest darmowa. W bezpłatnej wersji otrzymujesz podstawowe funkcje, takie jak możliwość uzupełnienia swojego profilu zdjęciami oraz informacjami o sobie, możliwość lajkowania profili, z którymi chcesz nawiązać kontakt. Z kolei pozostałe funkcje, takie jak nawiązywanie kontaktów przez komunikator są dostępne w wersji płatnej (premium). Warto dodać, że Chat Zone nie udostępnia płatnej subskrypcji, ale wykupywanie monet. Co więcej, jedna wiadomość do użytkownika kosztuje 50 monet. Przy czym 10 monet kosztuje 1 zł, tak więc jedna wiadomość to koszt około 5 zł. Można odnieść wrażenie, że komunikacja jest bardzo droga w tym serwisie.

Jakie są plusy i minusy tego portalu randkowego?

Zalety

 • Bardzo szybka rejestracja.
 • Możliwość korzystania z przeglądarki i aplikacji mobilnej.
 • Darmowa rejestracja.

Wady

 • Wiele fałszywych profili.
 • Reklamy przy opcji darmowej.
 • Płatne komunikowanie się z użytkownikami.
 • Wiele negatywnych ocen użytkowników, z kolei niewiele tych pozytywnych.
 • Mogą występować problemy z usunięciem konta.
 • Bardzo duża liczba botów, które wysyłają wiadomości, tym samym zachęcają do wykupienia monet.

Jakie są opinie i recenzje użytkowników o Chat Zone?

W sieci można spotkać się z pozytywnymi, jak i negatywnymi recenzjami użytkowników o ChatZone. Niestety większa ilość stanowi tych negatywnych. Wiele osób pisze, że strona jest niczym innym jak oszustwem i chęcią wyłudzenia pieniędzy. Co więcej, istnieją informację, że znaczna część profili jest fałszywa, z kolei tych prawdziwych jest niewiele. Na dodatek część osób wskazuje, że otrzymują oni wiadomości od botów (automatów), które mają celowo zachęcać do zasilania salda w monety. Sprawdziliśmy to bezpośrednio na stronie ChatZone i można uznać, że to prawda. Na stronie głównej w sekcji Warunki i Komunikacje znajdziemy informację:

W celu zapewnienia rozrywki użytkownikom Appcreators wykorzystuje animatorów i operatorów jako *profesjonalnych partnerów do czatowania, którzy nie są osobno oznaczani w systemie. Usługa ta jest świadczona z zachowaniem najwyższej jakości. Nie ma możliwości prawdziwego spotkania z tymi operatorami. Użytkownicy mogą jedynie wysyłać im wiadomości za pośrednictwem portalu.

Reasumując korzystanie z ChatZone może wydawać się ekscytującym doznaniem z poznawania i czatowania z innymi osobami. Jednak z doświadczenia wynika, że korzystanie z serwisu jest nieopłacalne ze względu na duże koszty wynikające z chęci komunikacji i poznawania nowych osób. Oprócz tego większość profili to fałszywe konta, które mają na celu zachęcać do rozmów, tym samym wykupywania dodatkowych monet. Czy warto założyć konto na ChatZone? Niekoniecznie. Obecnie istnieje dużo więcej polecanych i sprawdzonych serwisów, które znajdziesz w naszym aktualnym rankingu portali randkowych.

FAQ – najczęściej zadawane pytania o ChatZone

Czy na ChatZone istnieje opcja blokowania użytkowników?

Tak, w funkcjach aplikacji randkowej znajdziesz możliwość zablokowania wybranego profilu, tym samym zapewnienia sobie jeszcze większej prywatności. W trakcie zablokowania wybranego użytkownika nie ma opcji jego ponownego odblokowania, tym samym nawiązania z nim kontaktu.

Kogo jest więcej na Chat Zone – kobiet czy mężczyzn?

Nie ma dokładnych informacji i badań, które wskazywałyby o proporcji kobiet do mężczyzn na stronie randkowej. Jednak przeglądając recenzje osób korzystających z tego portalu, można stwierdzić, że większą część stanowią mężczyźni.

Czym jest „match” na ChatZone?

Match na ChatZone jest to tzw. dopasowanie. Ta opcja występuje w przypadku, gdy dwie osoby wzajemnie polajkują swoje profile. Warto dodać, że system nie powiadamia innych użytkowników o „match”, informację o dopasowaniu otrzymują tylko wzajemnie oznaczone osoby.

Ocena redakcji

Ocena redakcji

Przeczytaj porady na naszym blogu

Jak znaleźć FWB? Przedstawiamy najskuteczniejsze sposoby!

Jak znaleźć FWB? Przedstawiamy najskuteczniejsze sposoby!

Tworzenie jakiejkolwiek relacji z drugim człowiekiem wymaga naszej otwartości oraz szczerości. Są jednak takie relacje, w których początkowo nie czujemy się pewnie i nie potrafimy wprost powiedzieć o swoich oczekiwaniach. Na szczęście obecnie staje się to o wiele...

Jak poznać Ukrainkę w Polsce? Najprostsze sposoby!

Jak poznać Ukrainkę w Polsce? Najprostsze sposoby!

Poznawanie drugiej połówki zawsze jest stresujące i jednocześnie wspaniałe. Czasami szukamy osób o takiej samej narodowości, jak my, a innym razem chcielibyśmy stworzyć związek z kimś z innego kraju. W Polsce coraz popularniejsze stają się relacje pomiędzy Polakami, a...

Co zabrać na pierwsze spotkanie z rodzicami dziewczyny?

Co zabrać na pierwsze spotkanie z rodzicami dziewczyny?

Pierwsze spotkanie z rodzicami ukochanej bywa stresujące. To moment, w którym oboje czujecie się siebie pewni, więc zamierzacie powoli poznawać swoje rodziny. Choć to ze swoją partnerką żyjesz, to dobrze wiesz, że przychylność teściów jest ważna. To istotne...