Na najpopularniejszych portalach randkowych możemy spotkać osoby o różnych preferencjach i odmiennych oczekiwaniach. Niektórzy pragną tylko przygody na jedną noc, a inni szukają trwałej, pełnej ciepła i przyjaźni relacji. Dzisiaj skupimy się na osobach, które w opisach swoich profili umieszczają dopisek ONS. Sprawdzimy, co on oznacza, czego możesz się spodziewać, umawiając się na spotkanie oraz jakich rzeczy lepiej nie oczekiwać.

ONS – co to znaczy?

ONS to skrót od angielskiego sformułowania One Night Stand. Oznacza on przygodę erotyczną na jedną noc, bez możliwości ponownego spotkania. Preferują ją osoby, które nie chcą budować żadnych relacji emocjonalnych i oczekują tylko przyjemności fizycznej. Poszukują więc ludzi o podobnych preferencjach, z którymi mogliby zaspokoić swoje pragnienia.

Dopisek „ONS” lub „nie ONS” bardzo często możemy znaleźć w opisach konkretnych profili. Znajdujemy tam zwykle zdjęcie, podstawowe informacje o użytkowniku (wiek, wzrost, zainteresowania czy praca) oraz dopiski dotyczące tego, co lubią w łóżku. Bardzo często możemy spotkać się z tym na Tinderze. Aplikacja, która została stworzona z myślą o osobach oczekujących przygód na jedną noc zaczęła gromadzić coraz więcej ludzi, którzy chcą stworzyć trwałe relacje. Zaczęło to tworzyć niepotrzebne komplikacje pomiędzy osobami o odmiennych oczekiwaniach. Dlatego też poszukując partnera na jedną noc możemy kierować się dopiskiem ONS.

ONS – czego nie powinieneś oczekiwać?

Skrót ONS często bywa mylony ze skrótem FWB, który oznacza Friends With Benefits, czyli przyjaciół z dodatkiem erotycznym. Tutaj jednak różnica jest ogromna. Osoby ONS nie zamierzają się angażować w żadne relacje emocjonalne i oczekują, że partner, z którym się spotkają w pełni to rozumie i respektuje. Pragną zaspokojenia, ciekawej przygody, nowego doświadczenia, ale nic ponad to. Nie ma tu miejsca na niepotrzebne rozmowy, budowanie więzi czy ponowne spotkania. Rano stajemy się sobie obcy i tak już pozostaje.

Jeśli boisz się, że nie potrafisz podejść do spotkania zupełnie obojętnie, to uczciwie z niego zrezygnuj. Próby nawiązywania kontaktu i ponownego spotkania nie będą mile widziane i mogą być odebrane jako narzucanie się lub osaczanie. Osoby ONS często mają poukładaną sytuację życiową i nie ma w niej miejsca na kochanków czy stałych partnerów. Nie oczekuj zainteresowania, miłości, przyjaźni i stałego kontaktu.

ONS kontra FWB

Gdy ONS to przygoda na jedną noc, tak FWB jest ukierunkowane na stworzenie stałej relacji. Jest ona angażująca psychicznie oraz fizycznie. Budujemy trwalszą relację, w której otwieramy się na siebie, poznajemy się nawzajem, spędzamy wspólnie czas i to nie tylko w łóżku. Nie można jednak mylić tego z relacją partnerską. Jesteśmy tylko przyjaciółmi, którzy mają swoje potrzeby i realizują je ze sobą. Stawiamy pewną granicę, umawiając się, że nasza przyjaźń nie przerodzi się w miłość. Możemy mieć bardzo udane życie erotyczne, ale nie mamy wobec siebie żadnych zobowiązań (chyba, że zgodnie ustalicie inaczej).

→ Zobacz również: Ranking portali randkowych 2024!

FWB jest zdecydowanie bardziej obciążające psychicznie. To rozwiązanie dobre dla osób, które potrafią kontrolować swoje emocje i wiedzą, że trwała przyjaźń nie przerodzi się w nic poważniejszego. Warto pamiętać, że FWB nie jest zobowiązaniem i deklaracją. Jeśli z jednej strony pojawi się miłość, druga w każdej chwili może się wycofać, czując, że to już nie jest dla niej. Tutaj trzeba rozważyć, czy odpowiada nam ONS, gdzie trudno zbudować jakąkolwiek więź przez jedną noc, czy też próbujemy brnąć w coś bardziej stabilnego jak FWB.

Dla kogo ONS?

ONS jest dobre przede wszystkim dla osób, które z różnych powodów nie zamierzają wchodzić w bliższe relacje psychiczne. Mogą być świeżo po rozstaniu, nie szukać nikogo czy też mieć partnera, ale wciąż preferować jednonocne przygody. Ta opcja zdecydowanie jest dla ludzi, którzy są pewni swoich oczekiwań i wiedzą, że nawet spotykając kogoś ciekawego nie zmienią zdania i nie zechcą się angażować. Tutaj użytkownicy są nastawieni na konkretne oczekiwania i jasno stawiają swoje granice.