Życie pod pewnymi względami nie zmienia się i niektóre dążenia pozostają bez zmian. Praktycznie od początku istnienia człowieka podstawową jego potrzebą było odnalezienie drugiej osoby, która będzie dzieliła tak znoje, jak i szczęśliwe chwile. Modyfikacji ulegał tylko sposób, w jaki można było zapoznać potencjalnego partnera. W czasach naszych dziadków dziewczynę poznawało się na potańcówce, w kawiarni, czy w parku. Dzisiaj nadal oczywiście jest to praktykowane, jednakże pojawiło się wiele nowych możliwości, które pozwalają na odnalezienie swojej drugiej połówki. Jednym z nich jest rejestracja na najpopularniejszych portalach randkowych. Jest to miejsce w sieci, w którym zakładamy swój profil, prezentujemy najistotniejsze informacje o sobie i dajemy się poznać bądź sami wyszukujemy kandydatów na ciekawą znajomość!

Załóżmy, że profil na portalu już mamy i udało nam się znaleźć właściwą osobę. I co teraz? W jaki sposób rozpocząć rozmowę? Jak zagadać? Do jakiej kwestii nawiązać, żeby dało to skutek w postaci pozytywnej odpowiedzi zwrotnej?

Jak zacząć rozmowę na portalu randkowym?

Jak przyciągnąć kandydata? Pierwszą ważną sprawą jest wykorzystanie przyciągającego i intrygującego tematu. Może wydawać się, że jest to kwestia bez większego znaczenia. Przecież najistotniejsza jest treść samej wiadomości. A jednak jest to błędne myślenie! Najważniejsze to dobrze zacząć. Pamiętajmy o tym, że każdego dnia na skrzynkę osób zarejestrowanych na portalach randkowych spływa bardzo duża liczba wiadomości. W związku z tym musimy się jakoś wyróżnić. Wiadomo, że nie czyta się wiadomości od każdego. W tym przypadku bardzo dobrze sprawdzi się intrygujący temat. Dzięki temu otrzymujemy dużą szansę na to, że to właśnie naszą wiadomość otworzy osoba, która jest w kręgu naszych zainteresowań.

W wiadomości powitalnej trzeba okazać swoje zainteresowanie

Jaki powinien być początek rozmowy na portalu randkowym oferującym poważne spotkania? Okaż zainteresowanie drugą osobą, ale nie wykorzystuj banałów, na które jest stać każdego. W taki sposób nie uda Ci się osiągnąć żadnego rezultatu. W przypadku, gdy pragniemy, aby konkretna osoba odpowiedziała na naszą wiadomość, musimy naprawdę udowodnić, że nam na tej kwestii zależy.

Musimy zastanowić się nad tym, co nas w drugiej osobie ujęło, najbardziej zainteresowało i doprowadziło do tego, że w naszej głowie pojawiła się myśl, aby zagadać do niej. Warto do tego nawiązać! Może był to opis, pasje, hobby, podobny sposób na życie, zbliżone wartości lub filozofia, którą się kierujecie? Jest to świetny sposób na tekst otwierający w portalach takich jak Tinder! Nigdy nie wiadomo, czy nie uda nam się uderzyć w znaczący i ważny punkt, który zapoczątkuje ciekawą rozmowę, a później pasjonująca znajomość. Wielkie romanse niejednokrotnie rozpoczynają się od prostych słów i małej kawy!

Warto zadawać pytania!

Jak zagadać na Tinderze? Zadawaj pytania, gdyż jest to podstawa do nawiązania sensownej relacji. W nawiązywaniu znajomości właśnie o to chodzi. Oczywiście musimy wiedzieć jakie pytania zadawać. Nie możemy być wścibscy i przyczynić się do przekroczenia granic, których nie powinniśmy na początku ruszać. Pamiętajmy o tym, że nie możemy wszystkiego wiedzieć już na początku. Znajomość dopiero się rozpoczyna. Jeszcze przyjdzie czas, na poruszanie innych, bardziej prywatnych sfer waszego życia!

Pewne kwestie muszą być przemilczane

Pamiętajmy o tym, że na portalu randkowym nie możemy rozmawiać o każdym aspekcie. Są sprawy, które muszą pozostać w naszym sercu. Nie pytajmy o sprawy dotyczące byłych partnerów. Nie opowiadajmy także o swoim chłopaku. Nowo poznana osoba raczej nie jest zainteresowana naszymi doświadczeniami i żalami. Tym nikogo nie zachęcimy, a raczej uzyskamy rezultat przeciwny do zamierzonego! To nie jest najlepsze miejsce ani chwila na takie wyznania!

Złota zasada: Nie użalaj się nad sobą, nie roztrząsaj przeszłości. Portale i aplikacje randkowe to nie miejsce na tego typu rozmowy.

Nie ubarwiajmy swojego życia i nie wymyślajmy czegoś, co nie istnieje!

Na portalu randkowym trzeba zainteresować sobą drugą osobę. Zaprezentować siebie w pozytywnych barwach, z zaznaczeniem, że to co mówimy, jest rzeczywiście prawdziwe. Bardzo dużo osób, które korzystają z wirtualnego świata, zaczyna czuć się swobodnie i wymyśla niestworzone historie na swój temat. Wszystko po to, żeby wyjść korzystniej. Jednakże, jeżeli chcemy nawiązać z danym człowiekiem poważniejszą znajomość, to musimy mieć na względzie to, że nieprawda prędzej czy później wyjdzie na jaw. Wówczas możemy stracić to, co przez pewien czas budowaliśmy. Kłamstwo zawsze zostanie odkryte. Może się tak zdarzyć, że my się zapomnimy i coś powiemy lub nieświadome osoby z naszego otoczenia powiedzą coś, co zdradzi, że nasze historie były nieprawdziwe.

→ Dowiedz się jak poderwać chłopaka w internecie. Tajniki podrywu w naszym poradniku!

Pragniesz, żeby Twoja atrakcyjna znajomość na portalu randkowym przetrwała, więc musisz pisać prawdę, zachowywać się tak, jakbyście spotkali się w realnym świecie. Nie należy odejmować sobie lat, kilogramów, dodawać niezliczonych zalet, umiejętności, pasji. Najważniejsze jest to, żeby być sobą. Tylko takie podejście pozwala na uzyskanie najlepszych rezultatów i daje szanse na zdobycie prawdziwej i szczerej miłości. Nigdy nie wiadomo, może ta wymarzona osoba czeka na Ciebie po drugiej stronie łączy!