„Wszyscy chcą kochać” – to prawda stara jak świat. Nie jest jednak łatwo zdobyć wyjątkową jedyną na świecie miłość. Współczesnym ludziom coraz trudniej jest budować relacje. Narzędziami, które ułatwiają postawienie pierwszych kroków w tej dziedzinie, są różnego rodzaju aplikacje randkowe. Najbardziej popularne to Tinder oraz Badoo. Z, której platformy internetowej korzystamy najczęściej? Co wybrać? Tinder czy Badoo?

Jak działa Tinder?

Opinie o Tinderze są różne, wciąż się zmieniają. Podkreślić należy jednak fakt, że mimo takiego podejścia użytkowników założenia wskazanej aplikacji randkowej nie ulegają zmianie praktycznie od jej założenia. Opisywane rozwiązanie zostało wprowadzone w roku 2012. Podstawą funkcjonowania platformy jest pomoc w nawiązywaniu relacji między osobami zainteresowanymi znajomością o bliższym charakterze. Komponentem, na który warto zwrócić uwagę, jest to, że portal ma ponad dwadzieścia wersji językowych oraz dziesięć milionów zarejestrowanych użytkowników. Takie podejście przywędrowało do Polski z Zachodu, a dokładniej z lat sześćdziesiątych dwudziestego wieku. Postęp technologiczny oraz pojawienie się smartfonów doprowadził do tego, że rewolucja seksualna mogła się bardziej rozwijać.

⇒ Przeczytaj również Jak działa Tinder? Czy warto się rejestrować?

Zauważyć należy fakt, że Tinder nie jest aplikacją skomplikowaną. Założenie konta na tym portalu jest bardzo proste. W tym celu pobieramy aplikacje, logujemy się na Facebooku, wyrażamy zgodę na dostęp usług lokalnych i zostajemy przenoszeni na nasze konto na Tinderze. Następnie wrzucam interesujące zdjęcia i piszemy kilka istotnych informacji na swój temat. Oczywiście opis musi być krótki. Pamiętajmy również o tym, żeby nie przesadzać i pozostać sobą. Po przejściu tego etapu precyzujemy swoje preferencje dotyczące partnera bądź partnerki. Jest to przede wszystkim kwestia dotycząca płci, wieku, lokalizacji. W tym przypadku jasno formułowane są zainteresowania, a ponadto potrzeby drugiej osoby. Dzięki temu łatwiej możemy nawiązać bliższą relację. Funkcjonowanie i korzystanie z aplikacji opiera się na przeglądaniu zdjęć użytkowników. W sytuacji zainteresowania określoną osobą klikamy i oznaczamy ją serduszkiem. Gdy zostanie to odwzajemnione, można nawiązać kontakt przez podjęcie rozmowy na czacie internetowym.

Jak działa Badoo?

Wśród portali randkowych większym zainteresowaniem cieszy się jednak Badoo. Opinie o badoo są także korzystniejsze niż w przypadku wyżej opisanego portalu. Badoo to nie tylko portal randkowy. Na tej stronie internetowej możemy również dzielić się swoimi zainteresowaniami oraz różnorakimi pasjami. W tym przypadku także możemy ustawić swoje preferencje dotyczące wieku, płci oraz lokalizacji, Jest także możliwość wyboru danej osoby przez zastosowanie funkcji „Chybił trafił”. Cieszy się ona bardzo dużą popularnością. Gdy skorzystamy z bezpłatnej wersji, będziemy mogli rozmawiać tylko z pięcioma osobami. Jest to bardzo dużo. Dzięki temu uzyskujemy większe prawdopodobieństwo poznania wyjątkowej osoby. Ciekawostką jest to, że to Badoo zapoczątkował opcję wielorozmowy, która następnie została wprowadzana, na inne kanały.

Tinder czy Badoo?

Każdy z tych portali to dobry sposób na poznanie drugiej osoby i nawiązanie ciekawej relacji, która może okazać się tą najważniejszą. Wszystko zależy od tego, jakie mamy potrzeby i czego tak naprawdę szukamy. Działanie Tindera daje szanse na wiele spotkań, jednakże w przypadku Badoo zyskujemy większe możliwości, jeżeli chodzi o pulę tematów do rozmów między zainteresowanymi sobą osobami. W przypadku, gdy mamy jakąś pasję, na przykład wspinaczkę, podróże, taniec, czy też grę na jakimś instrumencie to lepiej założyć konto na Badoo.

Zastanawiasz się między Tinderem a Badoo? Mamy lepszą propozycję! Zarejestruj się już teraz na jednym z najpopularniejszych portali w Polsce – Erodate!

Na tym portalu randkowym bardzo szybko możemy poznać osobę, która także pasjonuje się określonym zajęciem. Dzięki temu jeszcze bardziej możemy rozwinąć skrzydła, połączyć siły i stworzyć coś naprawdę wyjątkowego, co pomoże nam spełnić najskrytsze marzenia. Możemy na przykład założyć z dana osobą zespół muzyczny, który zdobędzie sławę i uznanie. Nigdy nie wiadomo! Możliwości jest bardzo dużo! Szeroki zasięg daje szanse na zdobycie cennych doświadczeń życiowych, których nikt nam nie odbierze. Dlatego też warto się zdecydować. Podjęcie decyzji może przynieść nam niesamowitą przygodę życia, która zmieni to, co dotychczas było ukryte głęboko w naszym sercu.

Korzystanie z portali randkowych dostępnych w sieci to szansa na poznanie nowych ciekawych ludzi. Są to rozwiązania, z których jak najbardziej można skorzystać. Świat się zmienia i modyfikacji ulegają także sposoby dotyczące kwestii, które towarzyszą człowiekowi od zarania dziejów. Pragnienie miłości, jest wpisane w naturę człowieka odkąd pojawił się on na Ziemi. Nie znaczy to jednak, że w tym aspekcie musimy się kierować utartymi szlakami. Warto próbować nowych rzeczy. Pamiętajmy jednak o tym, żeby w tym wszystkim się nie zagubić i nie stracić tego, co najważniejsze. Rozwiązania technologiczne, szybkość może doprowadzić do tego, że miłość potraktujemy jak zwykłą sprawę, którą musimy załatwić i odznaczyć jako zrealizowane zdanie.