Są takie rzeczy, o których boimy się mówić wprost. Jeśli dopiero poznajecie się z dziewczyną, to często unikacie tematów związanych z intymnością. Początkowo mogą one być krępujące i niepotrzebnie Was stresować. Jednocześnie oboje myślicie o tym, by się do siebie zbliżyć i przełamać fizyczne bariery. Sprawdźmy więc, dlaczego pierwszy pocałunek jest tak ważny, kiedy warto się na niego zdecydować i dlaczego zwlekanie może nie przynieść niczego dobrego.

Co oznacza pierwszy pocałunek?

Od dłuższego czasu ze sobą piszecie, a dziś nadchodzi Wasza pierwsza randka? Nic dziwnego, że jesteś zestresowany, a po głowie krążą tysiące myśli! Jeśli poznaliście się na portalu randkowym i jesteście zdeklarowani na budowanie dłuższych i trwałych relacji, przed Wami wspaniałe spotkania. Będziecie się coraz lepiej poznawać i powoli zaczniecie zmniejszać do siebie dystans. W pewnym momencie przyjdzie czas na pierwsze deklaracje, a to, w jaki sposób je złożycie ma istotne znaczenie.

Pierwszy pocałunek jest czymś, na co czekamy z utęsknieniem i jednocześnie nie chcemy wykonać go zbyt szybko. Dlaczego? Ponieważ pocałunek w usta jest pewnego rodzaju deklaracją. To sygnał, że dana osoba interesuje nas jako potencjalny partner. Niektórzy uznają, że od momentu pocałunku stają się parą. Dla jednych to wyrażenie swoich uczuć oraz obietnic. Dajemy znak, że nie traktujemy siebie jako przyjaciół, ale partnerów, którzy fizycznie się nam podobają i nas pociągają. Pierwszy pocałunek pamięta się długo i chętnie wraca się do niego wspomnieniami.

Kiedy wykonać pierwszy pocałunek?

Na to niestety nie ma jednej recepty, a szukanie wzorców w filmach nie prowadzi do niczego dobrego. Musimy zwrócić uwagę na to, że ludzie poznają się na różnych etapach swojego życia. Niektórzy mają 20 lat i szukają dopiero stałego partnera. Inni są wdowcami lub rozwodnikami i stają się ostrożni w kontaktach z płcią przeciwną. Biorąc to pod uwagę warto kierować się pewnymi wskazówkami oraz indywidualnymi odczuciami. Niektórzy postępują w sposób zachowawczy. Niekiedy już w trakcie pisania ze sobą sygnalizują, że potrzebują sporo czasu na to, by komuś zaufać i się na niego otworzyć.

Inni z kolei nie mają większych barier i wręcz czekają na to, by zbliżyć się do siebie również fizycznie. Warto kierować się tym, w jaki sposób rozwija się Wasza relacja i jak bardzo otwieracie się na siebie. Już podczas pierwszej randki możecie zaobserwować, że aż pałacie pożądaniem i nie możecie doczekać się pierwszego zbliżenia. To dobra informacja, że pora wykonać dalszy krok. Zupełnie innym sygnałem jest utrzymywanie dystansu. Jeśli ktoś podaje Ci na koniec randki dłoń lub tylko się przytula, nie próbuj nic zmieniać. Daj tej osobie czas. Każdy ma inne potrzeby.

Kiedy NIE decydować się na pierwszy pocałunek?

Niektórzy mają mylne wrażenie, że pierwszy pocałunek jest czymś niezbędnym w trakcie pierwszego spotkania. Pamiętaj jednak, że jesteście praktycznie obcymi sobie osobami! Skoro widzicie się po raz pierwszy to dajcie sobie czas na to, by się poznać, otworzyć na siebie i zacząć obdarzać zaufaniem. Rozmawiajcie ze sobą i spędzajcie czas w taki sposób, w jaki to zaplanowaliście. Zdecydowanie nie próbujcie całować się na powitanie. Chyba, że myślicie o lekkim muśnięciu w policzek. Pocałunki w usta, i to z języczkiem nie są zarezerwowane dla obcych osób. W ten sposób możecie zrobić wrażenie osoby natarczywej i zamiast udanej randki będziecie mieć szybszy powrót do domu…

Momenty, które sprzyjają pocałunkom

Są takie momenty, które szczególnie zbliżają ludzi i pozwalają przełamać stawiane sobie granice. Jednym z nich jest zakończenie randki, gdy odprowadzasz dziewczynę do domu lub żegnacie się przy samochodach. Zwykle stoicie wtedy jeszcze przez chwilę, rozmawiając. Podsumowujecie miniony dzień i deklarujecie się, czy chcecie się znów umówić. W takiej chwili nierzadko dłużej spoglądacie sobie w oczy i czujecie się bardziej podenerwowani. Jeśli to Wasze 2-5 spotkanie i czujesz, że oboje chcecie coś wyrazić, pocałuj ją. Delikatnie, w usta. Niech poczuje, że jej pragniesz i jest dla Ciebie ważna. Gdy odwzajemni kontakt, najgorsze trudności już za Wami.

Podobnie możecie czuć się na randkach, które są organizowane w ustronnych miejscach. Czasami są to klimatyczne i przyciemnione kawiarnie czy spotkania organizowane w domu. Możecie nagle poczuć muśnięcie czy delikatne przysunięcie się do siebie. To dobre momenty, by się przytulić i do siebie zbliżyć. I tutaj poczujesz, że serce bije szybciej i to dobra chwila, by przełamać kolejną barierę. Pocałuj ją, pokazując, że jest dla Ciebie ważna i liczysz na to, że ta relacja wspaniale się rozwinie.

Dlaczego nie powinieneś zwlekać z pierwszym pocałunkiem?

Tak, jak zbyt wczesne nawiązywanie kontaktu fizycznego może zostać odebrane jako natarczywe i brak szacunku, tak i opóźnianie go nie jest zbyt dobrze traktowane. Skoro umawiacie się na randki, to znak, że zaczyna Wam na sobie zależeć. To zupełnie naturalne, że jako przyszła para czujecie do siebie coraz większy pociąg fizyczny. Podobacie się sobie i marzycie o tym, by wreszcie się dotknąć. Opóźnianie kontaktu może zostać odebrane na kilka sposobów. Po pierwsze dziewczyna może uznać, że traktujesz ją jako koleżankę. Co prawda spotykacie się, ale z Twojej strony nie padła żadna deklaracja i nie robisz nic, by przełamać barierę.

Możliwe również, że dziewczyna uzna Cię za słabego. Choć to przykre, to niestety może się tak wydarzyć. Zwykle to kobiety czekają na to, aż mężczyzna wykona ten pierwszy krok. Nie mogą się doczekać pierwszego pocałunku, objęcia czy splecenia rąk. Jeżeli facet zwleka, mogą poczuć się niepewnie. Płeć piękna lubi, gdy mężczyźni są pewni siebie i zabiegają o wybrankę. Warto więc przełamać zdenerwowanie i pokazać, że dziewczyna staje się dla nas ważniejsza. Pierwszy pocałunek jest bardzo ważny, więc warto zdecydować się na niego w wyjątkowej chwili, gdy nikt nam nie przeszkadza i na nas nie patrzy. To moment dla nas, na wyznanie tego, co czasem niełatwo powiedzieć.