Masz wrażenie, że właśnie wróciłaś z najlepszej randki w swoim życiu i już nie możesz się doczekać, aż on ponownie zadzwoni? Niecierpliwisz się, kiedy napisze, dziękując za wspaniałe spotkanie i zapraszając Cię na kolejne? A może czekasz już kilka dni, a on wciąż milczy? Sprawdźmy, jakie mogą być tego powody i w jaki sposób warto się wtedy zachować.

Dlaczego facet milczy po udanej randce?

Powodów tego stanu rzeczy może być wiele, poniżej postaraliśmy się opisać kilka z nich. Dajcie znać w komentarzach czy miałyście podobną sytuację!

Potrzebuje więcej czasu

Gdy jedni mają potrzebę nieustannego kontaktu, inni przywykli do noszonej przez lata skorupy i nie czują się komfortowo podczas codziennych dyskusji. Niektóre osoby mają zwyczaj ciągłego przeglądania social mediów, wysyłania krótkich, ale mało znaczących wiadomości czy dorzucania nowych treści do swojego stories. Niestety nie wszyscy mają takie potrzeby. Ba! Wiele osób ich nie rozumie! Może trafiłaś na faceta, który wcale Cię nie olewa, tylko po prostu nie poczuł jeszcze potrzeby ponownego kontaktu? Gdy Ty chciałabyś jeszcze na wieczór przeczytać miłego SMS-a, on może planować telefon dopiero za trzy dni. Niektórzy są introwertykami i lubią swój cichy, spokojny świat. Zanim Cię do niego wpuszczą, trochę czasu może minąć…

Nie wie, jak się zachować

Trema przed spotkaniem towarzyszy zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Jesteście już po pierwszej randce, uważasz, że było wspaniale i masz ochotę na kontynuację znajomości. Jednak czy na pewno dałaś mu odczuć, że to było przyjemne spotkanie? A może tylko uśmiechałaś się, a w czasie rozmowy nie potrafiłaś się odprężyć i tylko zestresowana spoglądałaś na zegarek? Nawet jeśli czujesz się zadowolona ze spotkania, pomyśl, czy wysyłałaś właściwe komunikaty niewerbalne. On, podobnie do Ciebie zastanawia się teraz, czy Ci się spodobał, czy dobrze się bawiłaś oraz kiedy i czy w ogóle miałabyś ochotę na coś więcej. Możliwe, że jest zestresowany i nie wie, w jaki sposób się zachować. Nie chce się narzucać, ponieważ boi się, że poczujesz się osaczona.

Czuje się osaczony

Niestety poczucie osaczenia może działać w dwie strony. Możliwe, że już na spotkania nie stroniłaś od bliskości i zaskoczyłaś go swoją bezpośredniością. A może wrzucałaś na swoje stories liczne zdjęcia ze spaceru, kinu czy restauracji? Pytanie, na ile byłaś zaangażowana w spotkanie, a na ile skupiałaś się na tym, by niczego nie pominąć w swoich social mediach. Zbytnie afiszowanie się może go przytłoczyć. Pamiętaj, że dopiero co poznajecie się i prawdopodobnie on nie ma ochoty na odpowiadanie znajomym na pytania, z kim to był na randce. Każdy potrzebuje swojej przestrzeni. Nie lubimy, gdy ktoś jest nachalny i zbyt łatwo próbuje się przez nią przedrzeć. Jeśli zarzuciłaś go swoimi planami dotyczącymi Waszych planów lub na co dzień wciąż go niego piszesz, opamiętaj się. Facet może się wystraszyć i najzwyczajniej w świecie zwiać.

Ta randka mu się nie spodobała

Masz wrażenie, że za Tobą najlepsza randka w życiu? Możliwe, że tak właśnie czujesz. Niestety nie zawsze inni odwzajemniają nasze uczucia. Może nie umiał powiedzieć Ci wprost, że dziękuje za spotkanie, ale kolejnych nie przewiduje? A może próbował, ale Ty nie chciałaś tego zauważyć? Problem pojawia się wtedy, gdy spotykają się osoby o odmiennych temperamentach. Jeśli chłopak był cichy, a Ty wciąż mówiłaś, być może przytłoczyłaś go swoją gadatliwością i żywiołowością. Możliwe również, że po prostu mu się nie spodobałaś, ale ze wszystkich sił starał się być miły i nie dać po sobie odczuć, że coś jest nie tak. Może nawet sam nie wiedział, co o tym wszystkim myśleć i zdecydował, że woli spokojnie i już samotnie zastanowić się, czy proponować kolejne spotkanie.

Poznał kogoś innego

Osoby, które korzystają z portali randkowych bardzo często piszą z kilkoma osobami jednocześnie. Szukamy różnych kontaktów i czekamy, co z tego wyniknie. Może tak było i tym razem? Jeśli od Waszej randki minęło już kilka dni, a on się nadal nie odzywa, to może poznał już kogoś innego. Możliwe, że dzień po spotkaniu z Tobą widział się z kimś innym, kto zainteresował i oczarował go o wiele bardziej. Każdy z nas ma swój gust i choćbyśmy nie wiem jak się starali, to pewnych kwestii nie jesteśmy w stanie przeskoczyć. Jeśli inna dziewczyna wpadła mu w oko, to trudno. Pamiętaj, że za Tobą tylko jedno spotkanie, a Wy praktycznie się nie znacie.

Czeka na Twój ruch

Pamiętaj, że to nie tylko panowie powinni odzywać się po spotkaniu. Zwłaszcza, jeśli to oni je zaaranżowali! Czy to on pierwszy do Ciebie napisał, szukał wspólnych tematów, zachęcał do rozmów a później samodzielnie zorganizował całe spotkanie? Wyszło wspaniale, jesteś szczęśliwa, ale milczysz? Nic dziwnego, że i on postanowił się nie odzywać! Gdy jedni mężczyźni będą nieustannie zabiegać o kobietę, inni czekają również na sygnały z jej strony. On może czuć się teraz niepewnie. Tak się ostatnio starał, Ty odpowiadałaś na jego wiadomości, ale nie dałaś od siebie nic w zamian. Powinnaś spróbować teraz Ty wyciągnąć rękę i pokazać, że również jesteś zainteresowana. Napisz do niego, dziękując za przyjemne spotkanie i dając znać, że bardzo Ci się podobało. To sygnał, że liczysz na więcej.

Jest w pracy

Czasami doszukujemy się problemów tam, gdzie ich nie ma. Wczoraj byliście na spotkaniu, dziś jest już wieczór, a on wciąż milczy? Możliwe, że po prostu jest w pracy! Zastanów się, czym się zajmuje. Pewnie rozmawialiście o tym. Niektórzy nie są w stanie sięgać po telefon co chwilę, a ich obowiązki zawodowe absorbują całą ich uwagę. Nie załamuj się brakiem kontaktu, bo możliwe, że bardzo mu się spodobałaś, ale on teraz pracuje i skupia się na czymś innym.

Co zrobić, gdy on milczy?

Przede wszystkim zastanów się nad naszymi wskazówkami z poprzednich opcji. Jeśli czujesz, że zachowałaś się w porządku, nie narzucałaś się, a i on wykazywał spore zainteresowanie, to spróbuj się odezwać. Może jest nieśmiały, czeka na Twój ruch lub właśnie siedzi w pracy i zastanawia się, kiedy znów do Ciebie napisać. Daj mu sygnał, że pamiętasz o nim, jesteś zadowolona z Waszego spotkania i że zrobił na Tobie dobre wrażenie. Jeśli poczuje się pewniej i będzie zainteresowany, prawdopodobnie będzie kontynuował rozmowę.